Chodské slavnosti v Domažlicích

Začátek:
Konec:
Místo: Domažlice   »  Domažlice   »  Plzeňský kraj
Telefon:
Email: infocentrum@mesto-domazlice.cz
Oficiální stránky: http://www.chodskeslavnosti.cz/

Západočeské Domažlice jsou většinou obyvatel vnímány jako město se silnou tradicí lidových zvyků a obyčejů. Jistě tak nepřekvapí skutečnost, že se zde odehrává jeden z nejstarších folkloristických festivalů – Chodské slavnosti (první ročník se konal již v roce 1955).

Chodské slavnosti aneb Vavřinecká pouť

Dlouhou tradici má i termín konání slavností, určený na první víkend po 10. srpnu, korespondující s vyhlášenou domažlickou Vavřineckou poutí. Ta byla původně církevní slavností, konanou na památku světce, jemuž byl dotyčný církevní kostel zasvěcen. V Domažlicích byly v minulosti slaveny poutě tři (svatojánská, mariánská a samozřejmě svatovavřinecká). Hlavním pilířem celé akce jsou národopisné vystoupení hudebních a tanečních souborů, představujících tradiční dudácké rytmy, pestré tance a historické obyčeje.

Kromě místních souborů se návštěvníci mohou těšit i na špičku mezi celorepublikovými soubory. Festivalový program je pečlivě sestaven z přibližně dvou desítek pásem vystoupení, odehrávajících se na pěti pódiích. Návštěvníky jistě potěší informace, že vstup na ně je zcela zdarma. Finanční prostředky si však s sebou vzít nezapomeňte, budete je potřebovat na staročeském jarmarku, konajícím se v historickém centru města. 

Chodské slavnosti 2013

Těšíme se na vás ve dnech 9. - 11. 8. 2013.

 

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist