Dny francouzské kultury v jižních Čechách

Začátek:
Konec:
Místo: České Budějovice   »  České Budějovice   »  Jihočeský kraj
Telefon:
Email:
Oficiální stránky: http://francouzska-aliance.cz

Na přelomu března a dubna pořádá Francouzská aliance Jižní Čechy festival Dny francouzské kultury, který je zaměřen na frankofonní kulturu a přiláká každoročně několik tisícovek milovníků Francie.

Sladká Francie na jihu Čech

V rámci festivalu se můžete těšit na hudební vystoupení, kvalitní kinematografii a další umělecká vystoupení. Festival přináší širokou nabídku rozmanitých kulturních a vzdělávacích událostí, které se konají v Komorní Galerii u Schelů, v kavárně na Malé scéně DK Metropol, na zámku v Nových Hradech (vše v Českých Budějovicích) a ve městech Tábor, Písek, Český Krumlov, Nové Hrady a Sušice. V prostorách Francouzské aliance v Českých Budějovicích se již tradičně odehraje i Den frankofobie s různými aktivitami a soutěžemi. Oblíbenou sportovně-kulturní akcí je pak vyhledávaný turnaj v pétanque, který se odehrává v Českých Budějovicích a na zámku v Nových Hradech.

V prostorách filozofické fakulty v Branišovské ulici se chystá řada přednáškových cyklů, která osvětluje historický vývoj a současnost frankofonních oblastí. Filmová díla významných francouzských tvůrců pak připomene kino Kotva. Zlatým hřebem festivalu je každoročně návštěva bretonského šéfkuchaře, který připraví francouzské lahůdky pro mlsné zájemce v několika restauracích v Českých Budějovicích. Patříte-li mezi milovníky Francie či se jen rádi účastníte zajímavých kulturních akcí, budete v jižních Čechách na přelomu března a dubna srdečně vítáni.

Dny francouzské kultury v jižních Čechách - rok 2013

Datum je pouze předpokládané.

GASTRONOMICKÁ ČÁST PROGRAMU BYLA PŘESUNUTA NA ŘÍJEN 2013!

 

 

 

 

 

 

 

 

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist