Festival Bonjour Brno

Začátek:
Konec:
Místo: Brno   »  Brno-město   »  Jihomoravský kraj
Telefon:
Email:
Oficiální stránky: http://www.bonjourbrno.cz/

 

Patříte-li mezi milovníky Francie a kultury s touto zemí spojené, jistě si nenecháte ujít pravidelný festival Bonjour Brno, konaný každoročně v jarních měsících. Moravská metropole se na několik dlouhých dní stane centrem zájmu milovníků frankofonního umění, kteří se mohou těšit na pestrou nabídku koncertů, divadelních představení, filmových projekcí, gastronomických večerů, výstav, přednášek či zápolení v klasické hře pétanque.

Sladká Franice na jihu Moravy

Cílem festivalu je představit Francii a její obyvatele jako tradiční součást evropské kulturní tradice a upozornit i na nové formy současného francouzského umění. Pravidelně se jej účastní významné osobnosti spojené s francouzskou hudbou ( jazzové trio Paradox), literaturou (Catherine Cussetová) či filmem (T. Pendzel). Vyhledávanou akcí konanou v rámci festivalu je degustace francouzských vín, která bývá spojena s přednáškou o historii pěstování vína v daných oblastech a doprovodnou ochutnávkou tamějších sýrů.

Příznivci divadelních vystoupení si pak přijdou na své při návštěvě divadla Polárka, kde se v rámci festivalu pravidelně koná setkání divadelních spolků frankofonní mládeže z rozličných koutů světa. Organizátorem festivalu je Francouzská aliance Brno, jejímž cílem je šíření francouzské kultury a jazyka v oblasti jižní Moravy.

Festival Bonjour Brno 2013

9. ročník festivalu Bonjour Brno 2013 proběhne v termínu 4. - 27. dubna 2013, těšíme se na setkání s Vámi.

Podrobný program se připravuje.

 

 

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist