Festival otevřených sklepů

Začátek:
Konec:
Místo: Moravská Nová Ves   »  Břeclav   »  Jihomoravský kraj
Telefon: 515 903 144
Email:
Oficiální stránky: http://www.otevrenesklepy.cz

Oblast jižní Moravy je místem zaslíbeným pro vinaře i milovníky vína, výtečné kulináře a vyznavače vinařské turistiky. Právě pro ně je organizátory pečlivě připravována akce „Festival otevřených sklepů“, která probíhá průběžně po celý rok na několika místech jižní Moravy.

Víno a kultura ve sklepech jižní Moravy 

Podstatou festivalu je přehlídka známých i méně známých vinařů, kteří své pěstitelské úspěchy představují přímo ve vlastních sklepech a sklepních uličkách. Během jednotlivých akcí mohou zájemci navštívit festivalové dění v Mikulově, Brně, oblasti úpatí Pálavských vrchů (Bavory, Perná), Moravské Nové Vsi, Prušánkách, Hruškách, Poddvorově, Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Kobylí, Němčičkách či Vrbici.

Kromě již tradiční ochutnávky vína máte v rámci vstupenky i možnost zakoupit jednotlivé odrůdy za zvýhodněné ceny, ochutnat delikátní gurmánská menu s místními víny, navštívit hudební doprovodné koncerty cimbálových muzik či přivézt některý z upomínkových předmětů vytvořených speciálně pro potřeby festivalu. Návštěvníci festivalu pak mají i zvýhodněné vstupné na Mikulovské hudební slavnosti. Zajímavostí posledních ročníků je Festivalová degustační akademie, v rámci níž získává návštěvník absolvující alespoň čtyři degustace pamětní certifikát. Pokud patříte mezi milovníky kvalitního vína, vydejte se alespoň jednou za rok na tento festival, který Vás naplní optimismem a dobrou náladou, jejíž část si můžete přenést i do Vašich běžných životů.  

Festival otevřených sklepů 2013

Vinaři z kraje pod Pálavou se představí přímo ve sklepech a sklepních uličkách. Na vápenitých půdách v okolí Pálavy vyzrává Ryzlink vlašský s nezaměnitelným charakterem. Výbornou jakostí tu vynikají i Rulandské bílé a Chardonnay. V hlinitějších půdách Dunajovických vrchů se k Ryzlinku vlašskému přidává další odrůda typická pro Mikulovsko – Veltlínské zelené. Milovníkům těchto vín se festivalem otevírá možnost ochutnat úžasná vína ze sklizně roku 2012. Přijďte srovnat poslední ročníky sami, vše jako vždy přímo ve sklepech z rukou vinařů.

Jarní festival začíná oficiálně v sobotu 13. dubna, sklepy se otevřou od 10.00 do 21.00 s následným večerním programem. V neděli pak pokračuje od 10.00 do 15.00, po oba dva dny s možností nákupu vín. Centrální registrační místo je v areálu místního gymnázia (Komenského 273/7, 692 01, Mikulov). Kyvadlová doprava mezi obcemi bude zajištěna. V programu festivalu opět nebude chybět delikátní gurmetské menu s místními víny, servírované nejlepšími kuchaři v místních restauracích i přímo ve sklepech.

Poskládejte si výhodný balíček s ubytováním, vstupenkou, případně s pátečním gurmánským banketem přímo na stránkách festivalu. Informace o kulturním programu, možnostech výhodného ubytování a festivalové kyvadlové dopravě najdete na http://www.otevrenesklepy.cz/.

Vstupenky

v síti Ticketstream nebo v e-shopu Nadace Partnerství, objednávky pro skupiny telefonicky na čísle 515 903 144.

 

Těšíme se na vás!

 

 

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist