Hudební festival Znojmo

Začátek:
Konec:
Místo: Znojmo   »  Znojmo   »  Jihomoravský kraj
Telefon: +420 774 443 238
Email: vstupenky@hudbaznojmo.cz
Oficiální stránky: http://www.hudbaznojmo.cz/

V druhé polovině měsíce července se v moravském městě Znojmě koná Hudební festival Znojmo, zaměřující se na výročí významných hudebních skladatelů starších hudebních období. Program festivalu je tvořen představeními a koncerty, konajícími se na nádvoří Minoritského kláštera, v Louckém klášteře, kostele sv. Mikuláše, Slepičím trhu, Althanském paláci, hradebním pásu a na dalších zajímavých místech Znojma a jeho nejbližšího okolí.

Skvělá přehlídka historické hudby

Příjemnou součástí jednotlivých vystoupení je spojení kvalitní hudební produkce se záštitou regionálních vinařů, kteří diváky a návštěvníky zásobují vynikajícím vínem. V roce 2011 byl festival zaměřen na tvorbu francouzského barokního skladatele J. B. Lully a záštitu nad tímto ročníkem převzal houslový virtuóz Pavel Šporcl, který se výraznou měrou zasazuje o medializaci a známost této kulturní události.

V minulých ročnících se pořadatelé zaměřili na tvorbu např. G. F. Händela, F. A. Mozarta či L. van Beethovena. Celý festival je unikátní především pevnou dramaturgickou strukturou a vlastní uměleckou produkcí. Pořadatelé se kromě historické hudby zaměřují i na jazzovou produkci či na regionální cimbál. Nedílnou součástí festivalu je pak jeho slavnostní zahájení, spočívající v honosném průvodu počínajícím od znojemské radnice. 

Hudební festival Znojmo

Datum pro tento rok je prozatím pouze předpokládané, program se připravuje.

 

 

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist