Špilberk Food festival - Hrad Špilberk

Začátek:
Konec:
Místo: Brno   »  Brno-město   »  Jihomoravský kraj
Telefon: +420542123611
Email: muzeum.brno@spilberk.cz
Oficiální stránky: http://www.spilberk.cz

S příchodem jara se v nejvýznamnější brněnské historické památce uskuteční druhý ročník akce Špilberk Food Festival. Po úspěšném absolvování prvního ročníku opět přinášíme všem milovníkům dobrého jídla i lahodných nápojů nevšední gastronomické zážitky, o které se postarají přední šéfkuchaři nejvýznamnějších podniků Jihomoravského kraje.Na co se můžete těšit v tomto roce?Na nádvořích a terasách královského hradu Špilberk se budou podávat výtečné delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru a to vše pod širým nebem. Při této příležitosti připraví jednotlivé restaurace vybrané speciality zdůrazňující filozofii svého podniku   také použití prvotřídních surovin.I tento ročník bude okořeněn bohatým doprovodným programem zaměřeným nejenom na vyznavače kvalitní gastronomie, ale i na širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Jedinečnou atmosféru tohoto festivalu chutí a vůní umocní překrásný výhled na město Brno i jeho okolí.Restaurace Špilberk Food Festivalu 2013Okamžik, který všichni fanoušci kvalitní a té nejlepší gastronomie celý rok očekávají, je tu. Skutečně je na co se těšit, zkušení šéfkuchaři znovu zaútočí na všechny vaše smysly, počínaje tradiční českou kuchyní, přes mezinárodní speciality a nabídku neobvyklých druhů mas až po zcela netradiční hmyzí menu. Pomyslnou třešničkou mohou být pro mnohé zmrzliny z těch nejméně očekávaných ingrediencí či mistrovsky zkomponované chutě dezertů.

Dovolujeme si vám představit festivalové restaurace, které letos budou pečovat o vaše chuťové pohárky.

BOULEVARD RESTAURANTBRABANDER RESTAURANTHACIENDA MEXICANAHOTEL PRESTIGEIL MERCATOKAVÁRNA ERAKOISHI RESTAURANTLEPORELO+PALAZZO RESTAURANTRESTAURACE BONANZARESTAURANT NOEM ARCHRESTAURANT PAVILLONRISTORANTE RIALTOSUNSET RESTAURANTVALORIA RESTAURANT

Snoubení jídla s vínem nemůže chybět ani v tomto ročníkuLetos budou prezentována (všemi účastnícími se subjekty) pouze česká a moravská vína, respektive českého a moravského původu od tuzemských producentů.Nedílnou součástí akce bude, stejně jako v loňském roce, možnost ochutnání nejenom rozmanitých kulinářských specialit ale i nespočtu vzorků různých vín. Návštěvník si může také vyzkoušet kombinaci vybraných vín a pokrmů, jejichž gastronomická hodnota bude výraznější, než zážitek z jídla či vína samotného.

Řízené degustaceŘízené degustace vás opět potěší jak kvalitními víny, tak přítomností odborníků z oboru, kteří dokáží o víně hovořit jako nikdo jiný a svým výkladem vás zasvětí do tajů správného ochutnávání, výroby a pěstování vína.Pro velký zájem o jednotlivé řízené degustace v minulém ročníku, budou moci zájemci letos nově využít i on-line předprodeje. Výjimkou budou pouze páteční řízené degustace, které jsou zahrnuty v ceně vstupenky, a proto je lze rezervovat pouze v místě konání festivalu.

Ochutnávka doprovodného programuŠpilberk Food Festival zahájí slavnostní sabrage, kterou tradičně provede odborník na slovo vzatý Janko Martinkovič – spolumajitel KOISHI restaurantu.Doprovodný program bude probíhat po celé tři dny a každý návštěvník bude mít příležitost užít si svoji oblíbenou show. Vaším průvodcem festivalem i moderátorem v jedné osobě bude Dalibor Navrátil – přední český šefkuchař. Budiž vám malou ochutnávkou následující body program; na pódiu se vám v sobotu již podruhé představí váš oblíbený Zdeněk Pohlreich ve své vždy perfektní Interspar cooking show. Dále se můžete těšit na experimentální molekulární kuchyni Petra Koukolíčka či zasvěcený výklad Petra Stádníka – jak připravit živého humra i u vás doma v kuchyni.

Nově i škola vařeníV minulém ročníku se vám představilo kulinářské studio Divoká vařečka přímo na pódiu, kde probíhal doprovodný program festivalu. Letos budete mít příležitost se zúčastnit školy vaření, kterou na festivalu Divoká vařečka pro návštěvníky povede. Předem vám zatím odhalíme jen to, že téma bude tolik oblíbená příprava steaků. Stejně jako u řízených degustací, tak i na jednotlivé lekce školy vaření, budete mít možnost zakoupit vstupenky i v on-line předprodeji.

Čaj a kávaAni tento rok neopomeneme představit sekci kávy a čaje, kde se opět setkáte s oblíbenou kávou Julius Meinl a nově i s kávou Rioba a Alto Grande nesoucí označení Super Premium Coffee. Ochutnáte zde i prémiovou řadu organických čajů Julius Meinl Big Bag Organic, kde jsou používány čaje z nejvěhlasnějších čajových zahrad Idalgashinna, Darjeeling Happy Valley a Jamguri.Festivalové menu je vám nyní blížeNově jsme ve spolupráci s Lunchtime.cz dostali naše festivalové menu restaurací do vašich chytrých telefonů. Aplikaci si budete moci před festivalem zdarma stáhnout na www.SpilberkFoodFestival.cz.A co děti, mají si kde hrát?Rodiny se mohou těšit na dětské atrakce pro své ratolesti. Děti si zde užijí spoustu zábavy a rodiče dojdou zaslouženého oddechu nad soustem lahodné krmě.

Jak bude festival probíhat?Vstup na Špilberk Food Festival bude možný pouze s platnou vstupenkou. Součástí vstupenky je i základní balíček festivalových platidel na konzumaci. Toto platidlo bude jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, nápoje a ostatní delikatesy. Další festivalové peníze bude možné zakoupit kdykoliv v průběhu festival na speciálně označených místech v areálu. Vstupenky s jednodenní platností budou prodávány vždy jen na konkrétní den.Při nepřízni počasí pro vás připravíme velkokapacitní stany.Těšíme se na vás v květnu na brněnském hradě. Váš ŠFF týmwww.SpilberkFoodFestival.czwww.facebook.com/SpilberkFoodFestival

Těšíme se na vás!

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist