Tour de vinohrad 2013 - Mikulčice

Datum:
Místo: Mikulčice   »  Hodonín   »  Jihomoravský kraj
Telefon:
Email:
Oficiální stránky: http://www.penzionmikulcice.cz/info/cykloturistika/tour-de-vinohrad

Malebná oblast jižní Moravy je vstřícná nejen k návštěvníkům a výletníkům, ale na své si zde přijdou i milovníci vína či náruživý sportovci. Atlas Česka by Vám v této kapitole rád představil jednu z pravidelných akcí, která v sobě snoubí všechna uvedená lákadla. Jedná se o populární "Tour de Vinohrad sklepními uličkami Mikulčic", která se rozbíhá na konci března a v pravidelných intervalech pak láká návštěvníky až do konce turistické sezóny v druhé polovině září.

Co na akci zažijete

Hlavní náplní akce je poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic, spojený s nezbytnou řízenou degustací v archivním sklepě. Nejedná se o náročný sportovní výšlap s mnoha převýšeními, ale spíše o oddechovou vyjížďku pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco z historie i současnosti vinařství. Specifikem akce je možnost vidět sklepní uličky, původní viniční tratě, navštívit muzeum Starý kvartýr v Lužicích či vinohradnické muzeum v Mikulčicích. Pravou odměnou za vydanou energii je slavnostní zakončení akce v archivním sklepě, kde jsou pro Vás nachystána luxusní vína podávaná s erudovaným výkladem. Vzhledem ke stoupajícímu počtu zájemců o účast na této stále oblíbenější akci doporučujeme včasnou rezervaci některého z cca deseti nabízených termínů.

Tour de vinohrad 2013

Program: 

Sraz v 18,00 v prostorách Informačního centra Mikulčice. Návrat v cca 21,00 hodin.Termíny pro sezonu 2013 budou:

30. 3. 20131. 5. 20138. 5. 20134. 7. 201311. 7. 201318. 7. 201325. 7. 20131. 8. 20138. 8. 201315. 8. 201322. 8. 201329. 8. 201328. 9. 2013 Výklad o současné podobě vinohradnických oblastí České republiky a vztahu ke světovému vinohradnictví.Návštěva muzea Starý kvartýr s výstavou místních krojů a tradičního vybavení typického stavení na Podluží včetně dobového vybaveníŘízená degustace v archivním sklepě, ochutnávka 5 -7 vzorků archivních vín včetně výkladu o vinařství a sklepním hospodářství.Návštěva sklepní uličky „Tešické budy”. Ukázky různých architektonických přístupůpři výstavbě sklepu jako součásti bohaté lidové architektury regionu Slovácka.Prohlídka vinic ve vinařských tratích „Kratiny a „Kněžské“. Ukázka různých metod střihu vinice, seznámení se s celoroční údržbou vinic, včetně způ sobů ošetřování proti chorobám a škůdcům.Návštěva sklepní čtvrti „U chaty“, možnost shlédnutí každodenní práce místních vinařů. Sklepní čtvrť obsahuje několik ulic sklepů, různých velikostí a provedení.Prohlídka jedinečného Vinařského muzea v Mikulčicích.

Cena za osobu:

200,- Kč

Informace a rezervace:

Rodinný penzion a vinařství Bartoníkovi, tel: 00420 731 159 010 e-mail: penzionmikulcice@seznam.cz www.penzionmikulcice.cz

Těšíme se na vás!

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist