Tour de vinohrad 2013 - Mikulčice

Datum:
Místo: Mikulčice   »  Hodonín   »  Jihomoravský kraj
Telefon:
Email:
Oficiální stránky: http://www.penzionmikulcice.cz/info/cykloturistika/tour-de-vinohrad

Malebná oblast jižní Moravy je vstřícná nejen k návštěvníkům a výletníkům, ale na své si zde přijdou i milovníci vína či náruživý sportovci. Atlas Česka by Vám v této kapitole rád představil jednu z pravidelných akcí, která v sobě snoubí všechna uvedená lákadla. Jedná se o populární "Tour de Vinohrad sklepními uličkami Mikulčic", která se rozbíhá na konci března a v pravidelných intervalech pak láká návštěvníky až do konce turistické sezóny v druhé polovině září.

Co na akci zažijete

Hlavní náplní akce je poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic, spojený s nezbytnou řízenou degustací v archivním sklepě. Nejedná se o náročný sportovní výšlap s mnoha převýšeními, ale spíše o oddechovou vyjížďku pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco z historie i současnosti vinařství. Specifikem akce je možnost vidět sklepní uličky, původní viniční tratě, navštívit muzeum Starý kvartýr v Lužicích či vinohradnické muzeum v Mikulčicích. Pravou odměnou za vydanou energii je slavnostní zakončení akce v archivním sklepě, kde jsou pro Vás nachystána luxusní vína podávaná s erudovaným výkladem. Vzhledem ke stoupajícímu počtu zájemců o účast na této stále oblíbenější akci doporučujeme včasnou rezervaci některého z cca deseti nabízených termínů.

Tour de vinohrad 2013

Program: 

Sraz v 18,00 v prostorách Informačního centra Mikulčice. Návrat v cca 21,00 hodin.Termíny pro sezonu 2013 budou:

30. 3. 20131. 5. 20138. 5. 20134. 7. 201311. 7. 201318. 7. 201325. 7. 20131. 8. 20138. 8. 201315. 8. 201322. 8. 201329. 8. 201328. 9. 2013 Výklad o současné podobě vinohradnických oblastí České republiky a vztahu ke světovému vinohradnictví.Návštěva muzea Starý kvartýr s výstavou místních krojů a tradičního vybavení typického stavení na Podluží včetně dobového vybaveníŘízená degustace v archivním sklepě, ochutnávka 5 -7 vzorků archivních vín včetně výkladu o vinařství a sklepním hospodářství.Návštěva sklepní uličky „Tešické budy”. Ukázky různých architektonických přístupůpři výstavbě sklepu jako součásti bohaté lidové architektury regionu Slovácka.Prohlídka vinic ve vinařských tratích „Kratiny a „Kněžské“. Ukázka různých metod střihu vinice, seznámení se s celoroční údržbou vinic, včetně způ sobů ošetřování proti chorobám a škůdcům.Návštěva sklepní čtvrti „U chaty“, možnost shlédnutí každodenní práce místních vinařů. Sklepní čtvrť obsahuje několik ulic sklepů, různých velikostí a provedení.Prohlídka jedinečného Vinařského muzea v Mikulčicích.

Cena za osobu:

200,- Kč

Informace a rezervace:

Rodinný penzion a vinařství Bartoníkovi, tel: 00420 731 159 010 e-mail: penzionmikulcice@seznam.cz www.penzionmikulcice.cz

Těšíme se na vás!

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Jedlý papír

Nejširší nabídku jedlých papírů na dorty kupujeme ve Světě cukrářů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist