Vinaři, muzikanti a řemeslníci z Mikroregionu Nový Dvůr se představují

Začátek:
Konec:
Místo: Milotice   »  Jihomoravský kraj
Telefon: 518 619 541
Email: kultura@milotice.cz
Oficiální stránky: http://www.milotice.cz
Poznejte 30 sklepů Kyjov-Vlkoš-Skoronice-Milotice-Vacenovice-Ratíškovice-Hodonín

V šesti obcích otevřeno asi 30 sklepů

 

SOBOTA 20. ZÁŘÍ 2014

Víkend v  kraji památek a vína zahájí burčákový pochod a návštěva otevřených sklepů ve všech obcích mikroregionu Nový Dvůr. Jde o ojedinělou akci s vinařskou tématikou, která nabízí možnost poznání vinařství v šesti novodvorských obcích. Ve sklepech zdejších hospodářů můžete ochutnat lahodný burčák i jadrná vína, seznámit se s technologií výroby a poznat pestrou lidovou architekturu sklepních kolonií. Každá z obcí na trase pochodu je nejen sídlem věhlasných vinařů, ale i místem jedinečných turistických zajímavostí. Vacenovice zdobí historický habánský sklep, Obecní muzeum Skoronice představuje tajemný obřad jízdy králů zapsaný na seznamu  nehmotného dědictví lidstva pod ochranou UNESCO. Státní zámek v Miloticích je barokní perlou jihovýchodní Moravy,  Ratíškovice se chlubí unikátní šlapací drezína na bývalé Baťově železniční vlečce, Svatobořice-Mistřín zase množstvím jedinečných sakrálních památek. Muzeum armádního generála S.J. Ingra ve Vlkoši  mapuje historii 2. světové války a život nejslavnější rodáka obce. Předpokládáme, že většina návštěvníků absolvuje  zhruba 20 kilometrovou trasu mezi jednotlivými obcemi pěšky či na kole, dopravu mezi obcemi bude  zajišťovat pravidelná autobusová linka č. 664: Kyjov-Vlkoš-Skoronice-Milotice-Vacenovice-Ratíškovice-Hodonín.

 

K dispozici bude plánek všech sklepních kolonií s vyznačením otevřených sklepů, originální taška se skleničkou a návštěva hudebnich vystoupení v rámci burčákového pochodu.

 

Ve sklepních uličkách bude hrát CM ONDRÁŠ, CM PAVLA RŮŽIČKY a CM NÁKLO!

Při návštěvě otevřených sklepů si budete moci vychutnat místní speciality a delikatesy připravené pouze pro návštěvníky pochodu.

Novodvorský svátek bude pokračovat večerním festivalem folkových, folklórních  a country  kapel na nádvoří zámku v Miloticích.

 

Od 17:00 vystoupí skupiny Fleret, Simcha, Pozdní sběr, cimbálová muzika Pavla Růžičky a další. Vstupné na koncert je 190,- Kč, účastníci burčákového pochodu platí 150,- Kč.

A opět-večer vás čekají delikatesy a místní speciality(bramborové patenty, béleše, škvarky, pečené maso, burčák a spousta dalšího).

 

NEDĚLE 21. ZÁŘÍ 2014

 

Víkendový pobyt na Slovácku můžete zakončit nedělní  návštěvou  Trhu tradičních produktů a řemesel na nádvoří Státního zámku v Miloticích. Při tradiční a oblíbené akci budete obdivovat šikovné  ruce zdejších řemeslníků, kteří  předvedou zapomenutá  i dosud živá řemesla, ochutnáte místní speciality – čerstvé škvarky, čerstvá povidla, chleba se sádlem a kvašáky, bramborové patenty, béleše, koláčky – jednoduše vše, na co pomyslíte. A především: kinotéka vín místním mladých i zkušených vinařů pro vás bude k dispozici zdarma. Novodvorské obce se s vámi poté rozloučí barevností krojů, písní a tanců.

 

Více zde

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist