Vinaři, muzikanti a řemeslníci z Mikroregionu Nový Dvůr se představují

Začátek:
Konec:
Místo: Milotice   »  Jihomoravský kraj
Telefon: 518 619 541
Email: kultura@milotice.cz
Oficiální stránky: http://www.milotice.cz
Poznejte 30 sklepů Kyjov-Vlkoš-Skoronice-Milotice-Vacenovice-Ratíškovice-Hodonín

V šesti obcích otevřeno asi 30 sklepů

 

SOBOTA 20. ZÁŘÍ 2014

Víkend v  kraji památek a vína zahájí burčákový pochod a návštěva otevřených sklepů ve všech obcích mikroregionu Nový Dvůr. Jde o ojedinělou akci s vinařskou tématikou, která nabízí možnost poznání vinařství v šesti novodvorských obcích. Ve sklepech zdejších hospodářů můžete ochutnat lahodný burčák i jadrná vína, seznámit se s technologií výroby a poznat pestrou lidovou architekturu sklepních kolonií. Každá z obcí na trase pochodu je nejen sídlem věhlasných vinařů, ale i místem jedinečných turistických zajímavostí. Vacenovice zdobí historický habánský sklep, Obecní muzeum Skoronice představuje tajemný obřad jízdy králů zapsaný na seznamu  nehmotného dědictví lidstva pod ochranou UNESCO. Státní zámek v Miloticích je barokní perlou jihovýchodní Moravy,  Ratíškovice se chlubí unikátní šlapací drezína na bývalé Baťově železniční vlečce, Svatobořice-Mistřín zase množstvím jedinečných sakrálních památek. Muzeum armádního generála S.J. Ingra ve Vlkoši  mapuje historii 2. světové války a život nejslavnější rodáka obce. Předpokládáme, že většina návštěvníků absolvuje  zhruba 20 kilometrovou trasu mezi jednotlivými obcemi pěšky či na kole, dopravu mezi obcemi bude  zajišťovat pravidelná autobusová linka č. 664: Kyjov-Vlkoš-Skoronice-Milotice-Vacenovice-Ratíškovice-Hodonín.

 

K dispozici bude plánek všech sklepních kolonií s vyznačením otevřených sklepů, originální taška se skleničkou a návštěva hudebnich vystoupení v rámci burčákového pochodu.

 

Ve sklepních uličkách bude hrát CM ONDRÁŠ, CM PAVLA RŮŽIČKY a CM NÁKLO!

Při návštěvě otevřených sklepů si budete moci vychutnat místní speciality a delikatesy připravené pouze pro návštěvníky pochodu.

Novodvorský svátek bude pokračovat večerním festivalem folkových, folklórních  a country  kapel na nádvoří zámku v Miloticích.

 

Od 17:00 vystoupí skupiny Fleret, Simcha, Pozdní sběr, cimbálová muzika Pavla Růžičky a další. Vstupné na koncert je 190,- Kč, účastníci burčákového pochodu platí 150,- Kč.

A opět-večer vás čekají delikatesy a místní speciality(bramborové patenty, béleše, škvarky, pečené maso, burčák a spousta dalšího).

 

NEDĚLE 21. ZÁŘÍ 2014

 

Víkendový pobyt na Slovácku můžete zakončit nedělní  návštěvou  Trhu tradičních produktů a řemesel na nádvoří Státního zámku v Miloticích. Při tradiční a oblíbené akci budete obdivovat šikovné  ruce zdejších řemeslníků, kteří  předvedou zapomenutá  i dosud živá řemesla, ochutnáte místní speciality – čerstvé škvarky, čerstvá povidla, chleba se sádlem a kvašáky, bramborové patenty, béleše, koláčky – jednoduše vše, na co pomyslíte. A především: kinotéka vín místním mladých i zkušených vinařů pro vás bude k dispozici zdarma. Novodvorské obce se s vámi poté rozloučí barevností krojů, písní a tanců.

 

Více zde

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Jedlý papír

Nejširší nabídku jedlých papírů na dorty kupujeme ve Světě cukrářů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist