Znojemské historické vinobraní 2014

Začátek:
Konec:
Místo: Znojmo   »  Jihomoravský kraj
Telefon: 515 300 240
Email: reditel@beseda.znojmo.cz
Oficiální stránky: http://beseda.znojmocity.cz
Znojemské historické vinobraní 2014 nabídne již tradičně v kulisách středověké architektury historickou atmosféru a lákavý multižánrový program na deseti scénách. Největším lákadlem vinobraní bude především široká nabídka kvalitního vína a burčáku z produkce 32 vinařství z oblasti Moravy. Znovín Znojmo představí na vinobraní novou řadu vín značky Ledňáček říční, Vinařství Kořínek představí nová vína z řady Pozdravy národního parku a VOC Znojmo s novými uměleckými etiketami, Vinice Hnanice otevře brány nového hotelu s bohatou nabídkou aktivit pro milovníky dobrého vína a VOC Znojmo na vinobraní představí kromě široké nabídky kvalitních vín z produkce 17 vinařství znojemské oblasti, také 6 výjimečných vín, oceněných na mezinárodní soutěži San Francisco International Wine Competition. 12. – 13. září 2014 nabídne Znojmo návštěvníkům vinobraní skvělou zábavu s přívlastkem toho nejlepšího ze sluncem zalitých moravských vinic.

 

„Znojemským historickým vinobraním dokazujeme to, že jsme skutečně městem vinařským. Chceme, aby vinobraní bylo oslavou kvalitního místního vína a burčáku a pro splnění tohoto záměru se snažíme vytvořit co nejlepší podmínky,“ říká Mgr. František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která vinobraní pořádá.

 

Atmosféru degustace vína a burčáku v rámci Znojemského historického vinobraní dokreslí i desítky tradičních znojemských mázhauzů – historických vináren a šenků, na které se promění uzavřená nádvoří středověkých a renesančních domů v městské památkové rezervaci města Znojma. Aby atmosféra mázhauzů byla co nejkouzelnější, město odmění v rámci soutěže mázhauzů všechny provozovny, které splní kritéria tradičního mázhauzu, jakými jsou hudba, dobové oblečení, dobový vzhled mázhauzu a sortiment prodávaného zboží, který by se měl skládat z tradičních moravských vín, burčáků, sýrů a dalších tradičních pokrmů. 

Znojemské historické vinobraní kromě vína, burčáku a gastronomie nabídne také originální historický program na 5 scénách, včetně velkolepého alegorického průvodu 460 kostýmovaných historických postav na téma návštěvy krále Jana Lucemburského a také atraktivní multižánrový kulturní program. Hlavní scéna na Masarykově náměstí nabídne vystoupení mnoha hvězd současné populární hudby. Kromě jiných umělců vystoupí No Name, Mandrage, Anna K, Banjoband Ivana Mládka, Jaroslav Uhlíř s kapelou, Petr Bende s cimbálovou muzikou Grajcar, Monkey Business a zlatým hřebem programu bude vystoupení legendární skupiny Olympic. Na dalších scénách je připraven bohatý hudební program různých žánrů v podání mnoha špičkových umělců a kapel. Nebude chybět ani závěrečný ohňostroj s příběhem, který speciálně pro Znojemské historické vinobraní připravuje Theatrum Pyroboli.

 

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní jsou v prodeji od 1. července 2014 v síti Ticketpro a v Turistickém informačním centru Obroková 10,  669 02 Znojmo - do 31. srpna se slevou. Na místě konání budou vstupenky v prodeji u vstupů do historického centra.

 

 

Více informací: www.znojemskevinobrani.cz

Vybrat podle fotografie

Nevíte co uvařit? Najděte si recept podle fotografie.

Vybrat recept podle fotografie

Online kuchařka v mobilu

Nyní na Google Play Získat na App Store Získat od Microsoftu

Kategorie

Přihlášení

:
:

reklama
Svíčková na smetaně

Recept na nejlepší české jídlo.

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

TOPlist